Wydział Hydrauliki Siłowej  /  Brykieciarki serii BISON

Brykieciarki serii BISON

Galeria:

W dobie gwałtownie rosnących cen paliw pochodzących z tradycyjnych źródeł pozyskiwania energii, poszukiwanie alternatywnych źródeł stało się priorytetem w działaniu tak pojedynczych gospodarstw domowych jak i innych organizacji począwszy od małych firm aż do rozwiązań systemowych narzucanych tak przez rządy poszczególnych krajów jak i całą wspólnotę europejską.
Jednym ze źródeł pozyskiwania alternatywnych paliw jest przerób biomasy. Przygotowanie biomasy do spalania polega na redukcji objętości materiału.
Prasy brykietujące naszej produkcji, powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na maszyny o silnej zwartej budowie, wysokiej wydajności, a jednocześnie małej wrażliwości na zmienność materiału prasowanego.
Prasy brykietujące produkowane przez WROPOL ENGINEERING charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem zużytej energii do wydajności urządzenia. Przy konstruowaniu pras zostało wykorzystane prawie 30-letnie doświadczenie naszej firmy w budowie maszyn o napędzie hydraulicznym. Konstrukcje została zaprojektowane z wykorzystaniem komputerowych systemów wspomagania projektowania. Modele 3D urządzeń zostały przebadane pod kątem wytrzymałości za pomocą metody elementów skończonych (MES, ang. FEM, finite-element method) przez Instytut Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Dla podniesienia niezawodności i szybkości urządzeń zrezygnowaliśmy ze stosowania przekładni mechanicznych na rzecz bezobsługowych silników hydraulicznych. Wszystkie prasy są standardowo wyposażone w powietrzną chłodnicę oleju, filtry z czujnikami zanieczyszczeń, elektroniczny pomiar temperatury cieczy roboczej oraz elektroniczny wskaźnik poziomu cieczy. Używamy komponentów tylko od sprawdzonych wieloletnich naszych dostawców, którzy są światowymi liderami w branży. Najwyższa jakość materiałów i komponentów użytych do budowy wraz z nowoczesną technologią wytwarzania poparta wysoką jakością gwarantowaną certyfikatem EN ISO 9001:2008, pozwoliła nam zbudować urządzenia, najwyższej klasy.

Zasada działania:

Surowiec ze zbiornika zasypowego jest wstrzeliwany do komory prasowania za pomocą szybkobieżnego napędu ślimakowego. W komorze prasowania następuje zgniot materiału i formowanie brykietu. Komora prasowania przesuwa się w skrajne położenie i brykiet jest z niej usuwany przez popychacz w następnym ruchu roboczym.
Prasy brykietujące są wyposażone w układ pomiaru ilości surowca w zbiorniku zasypowym. Ilość surowca jest kontrolowana przez sterownik PLC urządzenia.
Uzupełnianie surowca w zbiorniku zasypowym odbywa się w sposób automatyczny. Do uzupełniania surowca jest wykorzystywany podajnik ślimakowy napędzany silnikiem 2,2kW (nie wchodzi w skład podstawowej konfiguracji urządzenia), który jest zasilany i uruchamiany poprzez standardowy układ sterowania i zasilania prasy.
Powyższe zasady są niezmienne we wszystkich prasach produkcji WROPOL ENGINEERING.
Obecnie (stan na Styczeń 2012) posiadamy w ofercie 5 modeli pras.

Zapraszamy do obejrzenia prasy do brykietowania BISON II strong
powered by WROPOL ENGINEERING

Katalog: